ادامه مطلب...تورکمنیا- کامنت زیر را غفور سخایی فعال فرهنگی برای مطلب « صادرات ۳ میلیون دلاری فرش دست‌‎بافت از استان گلستان » فرستاده است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- مسعود سالکی: برخی مواقع دیده شده که دو نفر توسط پیامک در موبایل خود و یا شبکه‌های اجتماعی وایبر،واتساپ و غیره در رابطه با مسایلی صحبت کرده‌اند و بعد از آن، یکی دیگری را تهدید کرده که از صحبتهای آنها اسکرین شات دارد و او را تهدید می‌کند که اگرفلان کار را انجام ندهی آنها را پخش می‌کند و او هم از ترس اینکه مبادا متن این پیام‌ها منتشر شود، از شکایت صرف نظر کرده و تن به خواسته طرف می‌دهد در صورتیکه واقعیت اینگونه نیست و امکان شکایت در این خصوص وجود دارد.

ادامه مطلب...تورکمنیا- حمید طراوتی: سال‌ها پيش آن گاه كه در مازندران به طبابت مشغول بودم روزي مرا به بالين بيماري خواندند.رفتم. بيمار پيرمردي بود از بزرگ گله داران توركمن كه خانه اش در خط نو بين گنبد كاووس و بندر تركمن واقع بود و چنان كه رسم توركمنان در هنگام خطير بودن بيماري است او را در وسط اتاق قرار داده بودند و دور تا دور او را اقوام و خويشان فرا گرفته بودند.

ادامه مطلب...تورکمنیا- مسعود سالکی وکیل پایه یک دادگستری : داخل اتومبيل حريم خصوصي است،بازرسي اتومبيل توسط بسيج يا نيروي انتظامي در مواردي كه جرم مشهودي رخ نداده، غير قانوني است !

ادامه مطلب...تورکمنیا-مسعود سالکی وکیل پایه یک دادگستری در تلگرام خود نوشت: کم نیستند افرادی که حین صحبت با تلفن همراه طعمه سارقان شده‌اند و حداقل آسیبی که به آنان وارد شده از دست دادن مالشان است، اما گاهی اتفاق می‌افتد که سارقان تلفن همراه بعد از سرقت آن، از تصاویر و فیلم‌های موجود در آن سوء استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب...تورکمنیا- مسعود سالکی وکیل پایه یک دادگستری  در تلگرام خود نوشت:قانونگذار در ماده ۴۹۹ از قانون مجازات اسلامی بیان می دارد:

ادامه مطلب...تورکمنیا- بهمن شریفی:  تبلیغات دهمین دوره  مجلس شورای اسلامی  بصورت گسترده و پرشور از روز پنجشنبه 29 بهمن آغاز شد و انتخابات وارد مرحله ی حساس خود شد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: تالاب ها پهنه های آبی هستند که در طول سالیان گذشته به صورت طبیعی و یا به دست بشر (مصنوعی) شکل گرفتند و به مرور علاوه بر فوائد فراوان برای زندگی بشری، به زیستگاهی برای حیات وحش نیز تبدیل شدند.

ادامه مطلب...تورکمنیا- مسعود سالکی وکیل پایه یک دادگستری: تربیت ما بیش از این نبوده است که به بزرگ‌ترها احترام بگذاریم، کلمات زشت نگوییم، پیش دیگران پای خود را دراز نکنیم، حرف‌شنو باشیم، صبح‌ها به همه سلام كنیم، دست و روی خود را با صابون بشوییم، لباس تمیز بپوشیم، دست در بینی نبریم و... اما ساده‌ترین و ضروری‌ترین مسائل زندگی را به ما یاد ندادند.

ادامه مطلب...
تورکمنیا- گلشن مهر: دکتر جلال الدین سیدی* (عضو هیئت تحریریهء تورکمنیا):
مسئلهء اقوام در کشورهای چند قومیتی از مباحث مهم اجتماعی و سیاسی مطرح شده و مورد علاقهء جامعه شناسان سیاسی می باشد. تفاوتهای اتنیکی شهروندان و اختلافات ناشی از این تفاوت ها بویژه در کشورهائی که متولیان حکومت نگران تمامیت اجتماعی و ارضی کشور هستند، همواره یکی از موضوعات دغدغه بر انگیز و حسّاس مورد مطالعهء جامعه شناسان را شکل داده است.

ادامه مطلب...تورکمنیا- فاطمه کاظمی: خدا روزی رسان است و انسان میتواند با کلام خودهر چه که حق الهی اوست به دست آورد،گرچه باید خود به کلامش ایمان داشته باشد.

ادامه مطلب...تورکمنیا-آدم‌ها چند دسته‌اند، مخصوصاً وقتی عصبانی می‌شوند:

ادامه مطلب...تورکمنیا: خبر اقدام غیراخلاقی یک پزشک و پرستار در بیمارستان دولتی خمینی‌شهر، جامعه پزشکی را متاثر کرده است.

ادامه مطلب...تورکمنیا- نیویورک تایمز نوشت: تورکمن ها مردمی تورک‌ تبار هستند که در مناطقی چون آسیای مرکزی و خاورمیانه زندگی می‌کنند؛ غالب اقلیت تورکمن  در کشورهای عراق و سوریه ساکن‌اند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: تنها یک مسأله واقعا جدی وجود دارد و آن هم خودکشی است.

ادامه مطلب...تورکمنیا- فاطمه کاظمی: ما همه انسانها دارای تفکرات متفاوتی هستیم که زندگی ما را تحت تاثیر قرار  میدهند،گذشته،حال و آینده ما را می سازند.

ادامه مطلب...تورکمنیا:  بسیاری از افراد، در خانواده و جامعه آزادی بیان را از خود و فرزندانشان سلب می کنند.

ادامه مطلب...تورکمنیا- صدیقه پوری: درخصوص مطلب چاقوکشان اگر بگویید آنها در محیطی خشن بزرگ شدند بهتر است چراکه طبیعت آدمی خشن نیست بلکه در اثرتربیت نامناسب و فشارهای محیطی به سمتی پرورش می یابد که متفاوت عمل کند.

ادامه مطلب...تورکمنیا- ارسالی از عبدالقادر بسطام: این پرسش در زمینه‌های گوناگون و مناسبت‌های مختلف بر زبان بسیاری جاری می‌شود و مورد استفتا قرار می‌گیرد؛ جمهور مسلمانان تا به امروز در این مسأله اختلاف داشته‌اند و شیوه‌ی رفتارشان به تبع اختلافشان فرق می‌کند.

ادامه مطلب...تورکمنیا-شایان نظری: با توجه به نزدیکی عید مبارک قربان در اینجا لازم است به احکام و آداب قربانی توجه شود و بهترین و افضل ترین درجات را از این ذبح خود ببریم.

مطالب سایت در یک نگاه

 طراحی سایت نوین وب گستر