ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر سیدی:درراستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب هموطنان تورکمن نیز جهت حضور حداکثری در انتخابات دهمین دورهء مجلس شورای اسلامی، برای رسیدن به وحدت کلمه و انتخاب گزینه ئی بهتر از میان نامزدهای نمایندگی مدتی است در تلاشی شبانه روزی می باشند.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر سیدی:درراستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب هموطنان تورکمن نیز جهت حضور حداکثری در انتخابات دهمین دورهء مجلس شورای اسلامی، برای رسیدن به وحدت کلمه و انتخاب گزینه ئی بهتر از میان نامزدهای نمایندگی مدتی است در تلاشی شبانه روزی می باشند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: جناب دکتر سیدی سلام علیکم ضمن احترام و عرض خسته نباشید بابت انتشار مطالب و تحلیلهای  خوبی که به عنوان عضو هیئت تحریریه در سایت منتشر می کنید، می خواستم خدمت شما استاد گرامی عرض کنم که هدف اینجانب از متن « مهره های سوخته تورکمن در بازی ائتلاف » این بود که از « تک رأی های مردم شهرستان آق قلا » و « سرازیر شدن آرای مردم آق قلا به سمت کاندیدای غیر بومی » جلوگیری شود.

ادامه مطلب...


تورکمنیا- دکتر امید کوکبی: تابستونای دوره ابتدایی‌مو میومدم اینجا. من و پسرعموهام حمید و مجید و رحیم به قول معروف "ساغچی" جالیز خربزه و هندوانه بودیم، یعنی نگهبان. البته اصولا کسی نبود چیزی دزدی کنه چون تو مرام کسی نبود، نگهبونی ما هم برای دور کردن گاو و گوسفندا و یا پرنده‌ها و خارپشتای مزاحمی بود که "تاق" هندونه و خربزه رو میخوردن یا خراب میکردن. البته در طول روز، کنار بازی و گشت زنی، علف های هرز رو هم میکندیم و یا ردیفهایی که خراب شدن رو اصلاح میکردیم.

 

ادامه مطلب...

  تکدی  یا گدایی یکی از معضلاتی است که در اجتماع وبه ویژه شهر های بزرگ نمود بیشتری دارد ودر نتیجه ی فقر مالی شدید وعدم توانایی در اداره کردن امورات زندگی بوجود می آید.

ادامه مطلب...تورکمنیا _ مراد قربانی :در پایان بخش سوم موضوع به سه کلید واژه دسترسی پیدا کردیم: مدرسه،دستگاه قضایی، زندان


درنگاه اول شاید ارتباط چندانی بین این سه مکان به نظر نیاید اما مشکل از جایی آغاز شد که همان اختیارات مدرسه به جایی بنام دادگاه منتقل شد اما نه از پایه، نه از شش سالگی، نه از ضمیر پاک و آموزش محور کودک مستعد، بلکه در مقابل یک نوجوان و جوان بزهکار که بالفطره با کمی صیقل از پایه میتوانست نباشد،

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا: به گزارش تورکمنیا از این پس یک شماره تلفن برای پیگیری تخلفات در دادگستری و شکایات مردمی تخصیص داده شده است.سخنگوی قوه قضاییه در این رابطه گفت:

 

ادامه مطلب...تورکمنیا -مراد قربانی :در بخش دوم نگاهی به چرایی های محتمل سیستم تربیتی آموزش و پرورش در روند فعلی جامعه انداختیم و تا جاییکه از اوسط دهه هشتاد آخرین نسخه نظام تربیتی آموزش پرورش هم پیچیده شد و عملا تنها قدرت باقیمانده در خشاب سیستم تربیتی هم خلع فشنگ شد.

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا- آ. گوکلانی:  موتور سیکلت یکی از وسایل نقلیه ی  شناخته شده ای است  که به  آسانی و با  هزینه ی پایین نسبت به اتوموبیل به راحتی می توان به ان دسترسی پیدا کرد  و اغلب مردم از آن برای  جابه جایی راحت وسریع  استفاده میکنند .

ادامه مطلب...تورکمنیا _ مراد قربانی :در بخش اول موضوع به طرح کلی و شمای اولیه موضوع،مثالهای اولیه و هدف از این مقاله را به اجمال تقدیم نمودم در این بخش و بخش های بعدی به تفصیل به علل احتمالی و چرایی این بی برنامه گی جامعه ، با انتخاب جامعه آماری بصورت پایلوت خواهیم پرداخت ( به عنوان مثال: علل و آسیب شناسی مسایل تربیتی مرتبط به سالم سازی امنیت محیطی در تورکمن صحرا)

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا- مراد قربانی :نگاهی گذرا به هرم مدیریت(عملیاتی،مبانی، عالی)و کنجکاوی در سطوح سه گانه آن موید این نکته می باشد که پرسنل و افراد مشغول به کار در سطح اول با عملیاتی کمتر مرتکب اشتباهات سازمانی میشوند، بعنوان مثال پایلوت شغلی بانکداری و کارمندان آنرا در نظر بگیریم.
با توجه به اختلاس های شدیدی که در چند سال گذشته صورت پذیرفته، بدون نگاه سیاسی و جانبدارانه کمترین میزان خطا از سوی کارمندان جز بانکها و سیستم پولی و مالی کشور است، به نظر نگارنده علت این امر را میتوان در دو مورد خلاصه کرد.

 

ادامه مطلب...


تورکمنیا- دکتر امید کوکبی:  "خود توصیه به خودی خودش مهم نیست، مهم اینه که اون توصیه رو چه کسی گفته."
دقت نکردن به این نکته یکی از دلایل اصلی سردرگمی‌ها و ناکامیهای این روزهای ماست.

ادامه مطلب...

تورکمنیا - آرزو  گوکلانی: یکی از  مسایل و مشکلاتی که جامعه ی امروز  باآن دست به گریبان است ناشی از  دیدگاه متفاوت وغیر اصولی اغلب والدین در زمینه ی تعلیم وتربیت کودکان  است  بسیاری از ایشان   بدون در نظرگرفتن واعمال اصول پایه وصحیح،  اقدام به تربیت خودسرانه واشتباه  آنان می نمایند درحالیکه رسالت والدین اینست که باهدایت  درست  کودکان به انها کمک کنندتادر مسیر عادی  زندگی قرارگرفته وراه خودرا پیداکنند وباعشق وعلاقه وآگاهی کامل باتوجه به توانایی ها واستعدادهای خدادادیشان  آینده ی خوبی  رابرای   خود ترسیم نمایند.

ادامه مطلب...

تورکمنیا :در حالی که ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در انتظار تصمیم مجلس درباره‌ی کاهش مجازات خود هستند، بررسی طرح اصلاح این قانون متوقف شد. دلیل این امر، تعطیلی مجلس عنوان شده است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر امید کوکبی: پرورش خلاقيت بسيار مشکل و در مقابل تباه کردن آن بسيار آسان است. با کمتر کردن قوانين والدين به کودکان مي‌آموزند که خودشان فکر کنند و به دنبال راه‌حل باشند. در واقع به جاي وضع قوانين خاص و مجبور کردن کودکان به پيروي از آنها والدين خلاقترين کودکان تاکيدشان بر پيدا کردن و پرورش ارزشهاي اخلاقي توسط خود کودکانشان است. البته اين والدين کودکان خود را به رسيدن به بالاترين درجات و موفقيت تشويق ميکنند، اما آزادي عمل را در دستان خود آنها ميگذارند.

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104