سیاسی

 

 

 

ادامه مطلب...

اساس نیوز: دکتر جلال الدین سیدی: این روزها مصادف با سالگرد ظهور پدیدهء موسوم به "دولت اسلامی عراق و شام" در عراق تحت اشغال ایالات متحده آمریکا وهمپیمانانش است.  این گروه مشکوک الهویه که ظاهرا نسخهء ارتقاء یافتهء طالبان و القاعده بود، هرچند امروز به ظاهر دوران افول خود را می گذراند، اما هنوز هم از اهمیت تهدیدی که در وهلهء نخست برای خاورمیانه شکل داده ،کاسته نشده است.

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا- دکتر جلال الدین سیدی: پس از روزها بحث و پیش بینی راجع به اعلام موضع آقای دونالد ترامپ در خصوص استراتژی آتی دولتش درقبال برجام و جمهوری اسلامی، جمعه شب  بیست و یکم مهرماه 1396 سخنرانی ترامپ دراین خصوص و کم وبیش منطبق با پیش بینی های کارشناسان روابط بین الملل انجام پذیرفت.

صرف نظر از این موضوع که بجز اشاره به ادعای دومورد تولید بیش از اندازهء آب سنگین توسط ایران که صحت و سقمش مشخص نیست ، در واقع وجه غالب سخنان ترامپ ربطی به برجام وموضوع توافقنامهء هسته ئی ایران و پنج بعلاوه یک نداشت و نوک پیکان حملات ترامپ متوجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

ادامه مطلب...

تورکمنیا_ رشید اخگر: محمدباقر قالیباف، از این به بعد، شهردار سابق تهران خواهد بود؛ او 12 سال شهردار پایتخت بود و در این مدت طولانی که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید، همواره در کانون توجهات موافقان و مخالفان بوده است، به ویژه زمان هایی که کاندیدای ریاست جمهوری می شد و البته هر بار هم ناکام می ماند.

ادامه مطلب...


تورکمنیا- ابراهیم بایندری: والیبال تورکمن صحرا به استعدادهای ناب و درخشان با تماشاگران پرشور و با نزاکت معروف است ،

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا- مسعود شیخ مان: نتیجه نهایی رای نمایندگان به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم جالب است. فراکسیون امید ادعا می کرد بیش از 150 نماینده و در بدترین حالت یک سوم مجلس (بیش از 100 نفر) را همراه خود دارد ولی وقتی رحمانی فضلی با 250 رای، وزیر کشور می شود و مجموع آرای مخالف و ممتنع او فقط «38 رای» است، یعنی اکثریت فراکسیون امید نیز به رحمانی فضلی رای اعتماد داده! 


ادامه مطلب...

  به گزارش تورکمنیا از خانه ملت، آقای قره جه طیار نماینده گنبد در مجلس در نشست علنی امروز (پنج‌شنبه، 26 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با وزیر   پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های دینی و الهی به جای آوردن مراتب تقدیر و سپاسگزاری از انسان‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار جزو خصایص و رفتارهای پسندیده محسوب می‌شود،گفت:"آخوندی"وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به عنوان یکی از خدمتگزاران نظام که طی 38 سال، همواره مسئولیت‌ها و پست‌های مهم و ملی کشوری را به دوش داشته و منشأ خدمات و اثرات بسیاری بوده است.

 

ادامه مطلب...

 
تورکمنیا:  سید عباس موسوی در عصر ایران نوشت:   احتمالاً  این جمله را از کارآفرینان و فعالان اقتصادی زیادی شنیده ایم: " خسته شدم دیگر! ".
اما چرا باید یک فعال اقتصادی که می تواند برای هزاران نفر شغل و درآمد ایجاد کند بعد از مدتی خسته می شود؟

چرا مردم ترجیح دادند به جای کار کردن پول شان را ببرند در بانک ها بگذارند و سودش را بگیرند؟

ادامه مطلب...

تورکمنیا: در ادامهء فعالیت های پر ترافیک نماینده گنبد درمجلس شورای اسلامی این بار آقای قره جه طیار به وزیر جهاد کشاورزی درمورد تاخیر در پرداخت طلب کشاورزان تذکر کتبی داد. متن کامل تذکر کتبی آقای قرجه طیار با امضا و تایید 33 نماینده مجلس  به شرح ذی می باشد:

ادامه مطلب...

تورکمنیا: بر اساس تغییرات اصلاحیه قانون اساسی ترکیه، شمار نمایندگان مجلس ملی ترکیه از 550 نفر فعلی به 600 نفر افزایش می یابد و بر این اساس، تغییراتی در شمار نمایندگان 81 استان این کشور پیش بینی شده است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا: مهدی دیانی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی روز پنجشنبه 29 تیرماه جاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مهمترین موانع توسعه گردشگری، ایران هراسی و تبلیغات منفی علیه ما است، از همین رو تلاش می شود با بهره گیری از دیپلماسی گردشگری بتوان این مانع را از میان برداشت.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های خوب گردشگری ورزشی ایران از کشورهای خارجی برای دیدن از این جاذبه ها دعوت کرده ایم و در نهایت در گام نخست موفق به کسب مجوز برگزاری 2 رالی بزرگ بین المللی شدیم.

ادامه مطلب...

تورکمنیا:سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که غرب در هر شرایطی حتی بالا بردن پرچم سفید توسط مسکو، تحریم های ضدروسی را لغو نمی کند.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر محمود سریع القلم:

ویکتور پِلِوین (Victor Pelevin) رمان نویس روس در رمان ۲۰۰۸ (۱) خود، مدرن بودن را چنین تعریف می کند:
 
– قطارهای روسی سر موقع برسند و حرکت کنند؛
– کارکنان رشوه نگیرند؛
– قضات به تلفن‌های توصیه‌ای پاسخ ندهند؛
– تجار درآمد خود را به لندن نبرند؛
– پلیس راهنمایی و رانندگی با حقوق خود راحت زندگی کنند؛ و
– ساکنان Rublyovka (منطقه اعیان نشین بیرون مسکو) همه به Christopal Skeya (زندانی در مسکو) منتقل شوند.

 ادامه مطلب...

اساس نیوز : دکتر جلال الدین سیدی از فعالان سیاسی – اجتماعی شاخص اهل سنت در استان گلستان است .ایشان تحصیلات خود در مقطع دکتری علوم سیاسی را در ترکیه سپری کرده و حوزه تخصصی  مطالعاتی شان مسائل خاورمیانه است .

در یک سال گذشته مقالاتی از دکتر سیدی در رابطه با تحولات دنیای اسلام و روند عمومی گذار سیاسی منطقه  خاورمیانه، در سایت اساس نیوز منتشر شده است .در این چارچوب و با عنایت به ورود منطقه  در یک دوره جدید از تنش و تقابل سیاسی با ایشان هم صحبت شدیم و نقطه نظرات این نخبه اهل سنت در مورد شرایط موجود را تقدیم شما می کنیم :

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104