سیاسی

 

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا: یک جا و یکنفر باید فریاد "ایست" را بزند. یک کودک دلپاک و ساده باید پیدا بشود وقتی همهء شهر از لباس شاهی که لباس تنش نیست تعریف وتمجید می کند فریاد بزند" شاه عریان است"!.  آب دارد از گل آلودشدن به باتلاق شدن تغییر ماهیت می دهد،اما هنوز یک عده قلاب های ماهیگیری شان را در داخل این آب می چرخانند بدون این که توجه داشته باشند ممکن است روزی خودشان هم پایشان لیز بخورد و بیفتند داخل همین باتلاق.

 

ادامه مطلب...

 

 

 

 پارتیتو کراسی یعنی حزب سالاری،ملوک الطوایفی یعنی حاکمیت طایفه ها وعشیره ها که از مختصات جوامع غیر مدنی است. مرحوم دکتر معین آنرا "فرمانروایی مالکین بزرگ و سران هر منطقه بر رعایا و مردم آن منطقه" معنی کرده است. حالا چه اصراری است به انتخاب چنین واژهء غلیظ و شدادی؟عرض می کنم خدمتتان!

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا- مهندس شیخمان:
🎩 سیاست – شنود آمریکایی

آشنایی ام با مساله شنودهای اطلاعاتی از مکالمات تلفن همراه و همین طور کامپیوترها مربوط به سال  2010 بود. کمی بعد از بازگشتم به آمریکا. وقتی که موسسه تحقیقات و پژوهشی که در آن کار می کردم خواست تا جای ممکن از تلفن های Keypad (دکمه ای) به جای انواع لمسیِ آن استفاده کنیم.

 

ادامه مطلب...

 

 

قره جه طیار نماینده فعال مردم شهرستان گنبدکاووس در پی فعالیت های پرتلاش خود در مجلس پس از تذکر به دولت در خصوص عدم فشار اقتصادی به مردم طی نطق پیش از دستور خود این بار به افزایش قیمت ها و کاهش یارانه ها رای مخالف داد.

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا: ناصر خواجه در مسابقات جهانی کارگری موی تای در بلاروس توانست سکوی نخست را از آن خود کند .
خواجه پس از گذشتن از سد قهرمانان نیجریه و ترک تبار به مدال طلای مینسک بلاروس دست یافت.

 کانال تلگرامی تورکمنیا به نقل از کاربری بنام دایان نوشت:

ادامه مطلب...

تورکمنیا : دکتر جلال الدین سیدی، استاد اهل سنت دانشگاه، بازگشت به پویایی اصیل اسلامی را ضرورت اساسی رفع مشکلات و موانع امروز جوامع اسلامی دانست و بر کارویژه های حکومت در تعدیل فضای محافظه کاری و ایستایی امروز این جوامع تأکید کرد.

 

ادامه مطلب...

اساس نیوز: دکتر جلال الدین سیدی: این روزها مصادف با سالگرد ظهور پدیدهء موسوم به "دولت اسلامی عراق و شام" در عراق تحت اشغال ایالات متحده آمریکا وهمپیمانانش است.  این گروه مشکوک الهویه که ظاهرا نسخهء ارتقاء یافتهء طالبان و القاعده بود، هرچند امروز به ظاهر دوران افول خود را می گذراند، اما هنوز هم از اهمیت تهدیدی که در وهلهء نخست برای خاورمیانه شکل داده ،کاسته نشده است.

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا- دکتر جلال الدین سیدی: پس از روزها بحث و پیش بینی راجع به اعلام موضع آقای دونالد ترامپ در خصوص استراتژی آتی دولتش درقبال برجام و جمهوری اسلامی، جمعه شب  بیست و یکم مهرماه 1396 سخنرانی ترامپ دراین خصوص و کم وبیش منطبق با پیش بینی های کارشناسان روابط بین الملل انجام پذیرفت.

صرف نظر از این موضوع که بجز اشاره به ادعای دومورد تولید بیش از اندازهء آب سنگین توسط ایران که صحت و سقمش مشخص نیست ، در واقع وجه غالب سخنان ترامپ ربطی به برجام وموضوع توافقنامهء هسته ئی ایران و پنج بعلاوه یک نداشت و نوک پیکان حملات ترامپ متوجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

ادامه مطلب...

تورکمنیا_ رشید اخگر: محمدباقر قالیباف، از این به بعد، شهردار سابق تهران خواهد بود؛ او 12 سال شهردار پایتخت بود و در این مدت طولانی که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید، همواره در کانون توجهات موافقان و مخالفان بوده است، به ویژه زمان هایی که کاندیدای ریاست جمهوری می شد و البته هر بار هم ناکام می ماند.

ادامه مطلب...


تورکمنیا- ابراهیم بایندری: والیبال تورکمن صحرا به استعدادهای ناب و درخشان با تماشاگران پرشور و با نزاکت معروف است ،

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا- مسعود شیخ مان: نتیجه نهایی رای نمایندگان به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم جالب است. فراکسیون امید ادعا می کرد بیش از 150 نماینده و در بدترین حالت یک سوم مجلس (بیش از 100 نفر) را همراه خود دارد ولی وقتی رحمانی فضلی با 250 رای، وزیر کشور می شود و مجموع آرای مخالف و ممتنع او فقط «38 رای» است، یعنی اکثریت فراکسیون امید نیز به رحمانی فضلی رای اعتماد داده! 


ادامه مطلب...

  به گزارش تورکمنیا از خانه ملت، آقای قره جه طیار نماینده گنبد در مجلس در نشست علنی امروز (پنج‌شنبه، 26 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با وزیر   پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های دینی و الهی به جای آوردن مراتب تقدیر و سپاسگزاری از انسان‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار جزو خصایص و رفتارهای پسندیده محسوب می‌شود،گفت:"آخوندی"وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به عنوان یکی از خدمتگزاران نظام که طی 38 سال، همواره مسئولیت‌ها و پست‌های مهم و ملی کشوری را به دوش داشته و منشأ خدمات و اثرات بسیاری بوده است.

 

ادامه مطلب...

 
تورکمنیا:  سید عباس موسوی در عصر ایران نوشت:   احتمالاً  این جمله را از کارآفرینان و فعالان اقتصادی زیادی شنیده ایم: " خسته شدم دیگر! ".
اما چرا باید یک فعال اقتصادی که می تواند برای هزاران نفر شغل و درآمد ایجاد کند بعد از مدتی خسته می شود؟

چرا مردم ترجیح دادند به جای کار کردن پول شان را ببرند در بانک ها بگذارند و سودش را بگیرند؟

ادامه مطلب...

تورکمنیا: در ادامهء فعالیت های پر ترافیک نماینده گنبد درمجلس شورای اسلامی این بار آقای قره جه طیار به وزیر جهاد کشاورزی درمورد تاخیر در پرداخت طلب کشاورزان تذکر کتبی داد. متن کامل تذکر کتبی آقای قرجه طیار با امضا و تایید 33 نماینده مجلس  به شرح ذی می باشد:

ادامه مطلب...

تورکمنیا: بر اساس تغییرات اصلاحیه قانون اساسی ترکیه، شمار نمایندگان مجلس ملی ترکیه از 550 نفر فعلی به 600 نفر افزایش می یابد و بر این اساس، تغییراتی در شمار نمایندگان 81 استان این کشور پیش بینی شده است.

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104