سیاسی

 

 

 


تورکمنیا- دکتر سیدی در خصوص جریانات اخیر چنین اظهار نظر کرد:

شان نمایندگان ملت هم از طرف خودشان وهم از طرف دیگران در هر حال وکار بایستی رعایت بشود. نماینده ملت به منظور  اهداف عام المنفعه برای بازدید سر زده از اماکن اداری و علنی که جنبهء محرمانه نداشته باشد می تواند  بدون هماهنگی قبلی ورود پیدا کند.

ادامه مطلب...

تورکمنیا: قره جه طیار نمایندهء پر تلاش مردم گنبدکاووس و بخش داشلی برون درمجلس دهم روز یکشنبه سوم دیماه نودو شش در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس ضمن دفاع از کرامت شهروندان و توصیهء دولتمردان به عدالت و انتقاد از فشارهای وارده به روستائیان ازجانب منابع طبیعی از مجلس خواست تا به تصویب منطقه آزاد اینچه برون رای مثبت بدهد. این نطق که در نوع خود کم نظیر است فراز های بسیار درخور توجهی دارد که نظر شما خوانندگان سایت تورکمنیا را به این فراز ها جلب می کنیم:

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا: در پی برخوردهای انحصار طلبانهء مسئولین غیر تورکمن ستاد روحانی در استان و بویژه شهرستان گنبد کاووس که فعالین وجوانان انتخاباتی واجتماعی را تعمدا نادیده گرفته و با حذف آنها از معادلات ومذاکرات به روند ادامهء استضعاف و بی عدالتی علیه فعالین تاثیر گذار و آرای بلامنازع تورکمن ها ادامه می دهند مسئول شاخه جوانان ستاد روحانی در گنبد بیانیهء گلایه آمیزی منتشر کرد. متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

ادامه مطلب...

تورکمنیا: مهندس عبدالغفار رادمهر دز نامه به رئیس جمهور  نوشت:"نگذارید که این امید مردم به یأس و ناامیدی تبدیل شود، زیرا کسی که حقوقش را پایمال شده می بیند، انگیزه ای برای مشارکت سیاسی آگاهانه در خود احساس نمی کند".

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دانگ آتار ارجبی*: واژه هایم را به رسم سهم خواهی به حق  بر درگاه نت می نشانم ، سهمی از سفره مدیریت کلان استان
برای هم زبانهایم  برای شایستگانی که بی شک سزاوار وزارت نیز هستند.

ادامه مطلب...تورکمنیا- صحن علنی مجلس شورای اسلامی: به گزارش تورکمنیا از صحن مجلس شورای اسلامی قره جه طیار در یک سخنرانی فوق العاده قاطعانه و عالی به دفاع از موکلین خود در مجلس پرداخت.  نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نماینده مردم به همه مسئولان نیروی انتظامی یادآوری می کنم در وضعیت کنونی منطقه به همراه تضمین امنیت، تامین کرامت مردم نیز باید در راس اهداف این نیرو باشد.

ادامه مطلب...

تورکمنیا: آقای عظیم قرنجیک ،یکی از صاحب قلمان استان در ذیل مطلبی که آقای عبدالحمید کرد بچه تحت عنوان "عدم دعوت از نمایندگان اهل سنت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوره دوازدهم اتفاقی نامیمون و غیر قابل توجیه است" نوشته بودند حاشیه ئی تحریر نمودند که بنا بر اهمیت موضوع آن را با اجازهء نگارنده محترم بعنوان یک مطلب جهت استفاده عموم  در اینجا می آوریم.

ادامه مطلب...

تورکمنیا-مسعود شیخ مان:وقتی که او با لباس ویژه بلوچ روی سن آمد، تالار بزرگ وزارت کشور، تمام‌قد در برابر او تعظیم ‌کرد. شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در همایش تجلیل از فعالان ستاد دکتر روحانی،برنده انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری ایران که بعد از ظهر چهارشنبه (3 خرداد 1396) در تهران برگزار شد، توجه به «ملت ایران» صرف‌نظر از گرایش‌های قومی و مذهبی را مورد تاکید قرار دادند. 

ادامه مطلب...

قره جه طیار نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش داشلی برون در پیام تبریکی به خبرنگاران ضمن تجلیل از آنها ، این قشر را مغفول مانده ترین رکن رسانه ها توصیف کرد.متن پیام نماینده گنبد بدین شرح است:

ادامه مطلب...

تورکمنیا: آیا کم اعتنائی به اهل سنت ایران در شرایط بحرانی کنونی به صلاح کشور است؟ چرا در دولت روحانی بهای شایسته به نخبگان اهل سنت داده نمی شود؟ چرا علمای شاخص اهل سنت توسط هیئت رئیسهء مجلس برای مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دعوت نشدند؟

ادامه مطلب...

قره جه طیار در یک ابتکار هوشمندانه در مجلس و دفتر یادبود مراسم تحلیف ریاست جمهوری از حقوق اقوام و به خصوص ترکمن ها دفاع کرد. متن یاد داشت قره جه طیار نماینده مردم گنبد در دفتر یادبود مراسم تاریخی تحلیف ریاست جمهوری بدین شرح است:

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا: به گزارش تورکمنیا به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، مناقشات بین وین و آنکارا هم این روزها تشدید شده است.

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا - دکتر سیدی: پدیدهء پوپولیسم به مفهوم  عوام گرائی معمولا در جوامعی که به لحاظ فرهنگ سیاسی واجتماعی هنوز به درجه ئی از رشد نرسیده اند که بتوانند از قید و بند جو سازی های هدفمند تبلیغاتی و رسانه ئی رها شده و بدون اینکه تحت تاثیر این فضا سازی ها و جدل پردازی ها قرار بگیرند به تامل و استنتاج مستقل ومنطقی برسند رواج دارد.

ادامه مطلب...

تورکمنیا:سایت فراکسیون امید نوشت:نایب رئیس مجلس با ضعیف خواندن عملکرد وزیر کشور، نسبت به تکرار مسائلی که در مجلس قبل منجر به انتخاب این وزیر شد، هشدار داد.علی مطهری درباره مطالب و اظهارنظرهایی که پیرامون چینش کابینه دولت دوازدهم مطرح می‌شود گفت: «من معتقدم ما به عنوان نمایندگان مجلس، در مقطع زمانی فعلی نباید بر نظرات خود درباره اینکه چه افرادی باید در کابینه بعدی حضور داشته باشند، اصرار کنیم. بلکه وظیفه ما از زمانی که آقای روحانی کابینه را معرفی می‌کند، شروع خواهد شد و آن زمان است که ما باید نظرات خودمان را بدهیم.»

 

ادامه مطلب...
تورکمنیا: منصور آتابای: دراستانه مراسم تحلیف ومعرفی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم ,نامه ئی خطاب به دکترروحانی رییس دولت یازدهم ومنتخب مردم برای ریاست دولت دوازدهم درفضای مجازی درحال دست بدست شدن است .

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104