سیاسی

 

 

×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

c_300_300_16777215_00_images_Garaja.jpgتورکمنیا- صحن علنی مجلس شورای اسلامی: به گزارش تورکمنیا از صحن مجلس شورای اسلامی قره جه طیار در یک سخنرانی فوق العاده قاطعانه و عالی به دفاع از موکلین خود در مجلس پرداخت.  نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نماینده مردم به همه مسئولان نیروی انتظامی یادآوری می کنم در وضعیت کنونی منطقه به همراه تضمین امنیت، تامین کرامت مردم نیز باید در راس اهداف این نیرو باشد.🔺به گزارش تورکمنیا از  خانه ملت، قرجه طیار درنشست علنی امروز (دو‌شنبه، 6 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی، با گرامی داشت یاد شهدا و امام شهدا درنطق میان دستور، اظهارداشت: اینجانب براساس قانون اساسی یکی از نمایندگان ملت شریف ایران به‌صورت عام و نماینده مردم گنبدکاوس به‌صورت خاص هستم، شهرستانی که با داشتن منابع عظیم طبیعی، تاریخی و فرهنگی سال‌ها است که از سوء مدیریت رنج می‌برد.

🔻نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مردم از من می‌خواهند تا از شما بپرسم چرا با این که شهرستان گنبدکاووس در مرکز جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی استان قراردارد سال‌ها است سعی می‌شود تا از بدیهی ترین حقوق خود رانده شود، گفت: موکلین من می‌پرسند چرا در سال‌های گذشته بودجه مناسب با شرایط، برای توسعه شهرستان مرزنشین گنبدکاووس اختصاص داده نشده است.

🔺وی ادامه داد:چرا کشاورزی این شهرستان را با بی‌برنامگی نابود می‌کنید و چرا اندک صنعت این شهرستان را به محاق می‌کشید،امکانات آن را یکی یکی از آن می‌گیرید، جایگاه سرزمین طلای سفید کجاست،کجاست کارخانه‌های روغن‌کشی و پنبه‌ریسی؟

🔴 جای جای شهرستان گنبد زخمی کلنگ‌های مسئولین اجرایی است

🔺طیار با اشاره به این که جای جای شهرستان گنبد زخمی کلنگ‌های مسئولین اجرایی است که برای خالی نبودن عریضه رزومه خود به تمرین کلنگ‌زنی پرداخته‌اند، اضافه کرد: گنبد وسیع‌ترین شهرستان استان و از نظر جمعیت اندکی از مرکز استان کمتر است، اما در تخصیص بودجه سال‌های گذشته برای توسعه قابل مقایسه با مرکز استان نبوده است، آیا معنی توسعه پایدار و همه جانبه این است؟

🔻وی با تاکید براین که کشاورزی منطقه به‌دنبال عدم حمایت دولت در حال نابودی است،نابودی کشاورزی برابر با نابودی استقلال کشور است، بیان کرد: کشاورزان در مقابل طولانی مدت بودن بهاء تضمینی گندم و پرداخت خسارات بیمه کشاورزی و همچنین بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی به‌شدت نگران هستند، کشاورزان و آبزی‌پروران به علت عدم مدیریت آب رودخانه‌های منطقه که مورد استفاده مردم و کشاورزان بوده دچار مشکل شده‌اند.

🔵 گنبدکاووس به عنوان مرکز ثقل جمعیت استان و خط تردد ترانزیتی کشور به آسیای میانه نیازمند جاده‌های عریض‌تر و باکیفیت‌  است

🔻این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزارت نیرو در این خصوص علی‌رغم اعتراضات و هشدارها، همکاری لازم را انجام نداده است، تصریح کرد: خط‌آهن گرگان به گنبد کاووس همچنان سرنوشت نامشخصی دارد، چرا در خصوص اجرایی و عملیاتی شدن این خط‌آهن کارشکنی صورت می‌گیرد.

🔻گنبد کاووس به عنوان مرکز ثقل جمعیت استان جغرافیا و تولید استان و خط تردد ترانزیتی کشور به آسیای میانه نیازمند جاده‌های عریض‌تر و باکیفیت‌ بهتر است.

🔺وی اضافه کرد: اخیرا به‌نظر می‌رسد دست‌هایی در کار است تا اداره کل گمرک اینچه برون که در حوزه شهرستان گنبدکاووس است را به مرکز استان و یا مناطق نزدیک به آن منتقل کنند، مردم منطقه من به‌شدت نسبت به این موضوع نگران و معترض هستند، از دولت می‌خواهم نسبت به این شایعات نگران کننده پاسخ دهند.

🔴 شهروندان ترکمن متناسب با شایستگی و توانمندی فرصت خدمت در مناسب مدیریتی استانی و ملی داشته باشند

🔺وی اضافه کرد: با توجه به برخی حوادث پیش آمده در این شهرستان باید نسبت به تامین امنیت و کرامت بیش از پیش مردم توسط نیروی انتظامی تلاش بیشتری صورت به‌گیرد.

🔻طیار، افزود:به عنوان نماینده مردم به همه مسئولان نیروی انتظامی یادرآوری می کنم در وضعیت کنونی منطقه به همراه تضمین امنیت،تامین کرامت مردم نیز باید در راس اهداف این نیرو باشد.

🔺عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درپایان با تاکید براز دولت انتظار داریم به تناسب جمعیتی اقوام توجه کند و به شهروندان ترکمن متناسب جمعیت، شایستگی و توانمندی فرصت خدمت را در مناسب مدیریتی استانی و ملی داده شود تا به این وسیله با اتحاد هرچه بیشتر ملی مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب و تفرقه‌خواه زده شود،خاطرنشان کرد: باید کشور بیش از گذشته با گام‌های بلندتری به سوی توسعه، امنیت، ثبات و استقلال پیش روی کند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104