سیاسی

 

 

×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

c_300_300_16777215_00_images_unnamed.jpg

تورکمنیا: مهندس عبدالغفار رادمهر دز نامه به رئیس جمهور  نوشت:"نگذارید که این امید مردم به یأس و ناامیدی تبدیل شود، زیرا کسی که حقوقش را پایمال شده می بیند، انگیزه ای برای مشارکت سیاسی آگاهانه در خود احساس نمی کند".

 "بسم الله الرحمن الرحیم"
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر حسن روحانی؛

با سلام و احترام؛
حماسه ۲۴ خرداد و ۲۹ اردیبهشت ، روزنه امید  ملت شریف ایران اسلامی برای تغییر بود.
بیش از همگان، آگاهید که از چه راهی آمده ایم. با دلی خونین و تنی خسته اما امیدوار چون شما در تمام آن سال های سخت ناامیدی از امید گفتیم، از زنده باد مخالف من، از بودن در خط امام و انقلاب و در کنار  بیت امام و اعتقاد و التزام عملی بر اساس منویات مقام معظم رهبری؛ تن به عافیت طلبی و دنیا پرستی ندادیم و در موسم جوانی که هنگامه ی پرداختن به خویش و آرزوهای خویش است لحظه ای به خویشتن دچار نبودیم و در هوای ناجوانمردانه زمستان بدون واهمه و با افتخار صدا زدیم
" آرمان ها و اهداف بلند و متعالی برادری و برابری شهدای انقلاب را و تکرار کردیم راه طریق آنها را ".
جناب رئیس جمهور، شما به عنوان منتخب ملت، بهتر از هر کسی واقفید که این سهم نسل ما نبود!..
اما، نصیب ما، همه این شد که آمد و می آید.
سال های جوانی که فصل شکوفایی استعدادها، کسب تجارب مدیریتی ارزشمند و رسیدن به مراتب بالای اجتماعی و سیاسی با هدف ساختن کشوری بزرگ و با عزت است! مورد بی مهری و جفا قرار گرفتیم و با بیشترین تلاش و ممارست، کمترین مشارکتی در تصمیم سازی نداشته ایم.
درحالیکه واقفید نیروهای انسانی کشوری، سرمایه های امروز و فردای آن ملتند تا با بهره گیری بهینه از استعدادها و توانایی ها در جهت مسیر توسعه پایدار و رونق و آبادانی گام بردارند.
حضرتعالی،  بنابر جایگاهی که در رأس دستگاه اجرایی کشور دارید به خوبی آگاهید که شهروندان اهل سنت بخصوص در مجموعه کارکنان دولت و دستگاه های کشوری و لشگری و نخبگان این طیف در بیشتر عرصه ها چه شرایطی داشته و دارند.
علی ایحال ؛ بنا نداریم با بیان گذشته ها باعث تصدیع و تکدر اوقات شویم، زیرا با عنایت به سوابق جنابعالی بعید به نظر می رسد آن را نشناسید و هم درمانش را !
بقول شاعر شوریده دل:
دردم از یار است و درمان نیز هم.
بهتر از هر کس واقفید که با تمام این احوالات، اهل سنت با خلوص دل و عشق به وطن و سرنوشت آن  به عنوان جزئی از ملت بزرگ ایران اسلامی چه تقدیری را در خرداد ۹۲ و اردیبهشت ۹۶ برای جامعه خویش رقم زدند و دشمنان قسم خورده ی نظام مقدس جمهوری اسلامی  به سرکردگی استکبار جهانی را مأیوس نمودند.
آنچه که امروز ما را وادار به صدور این بیانیه می کند، اینست که ما ، فضای ایجاد شده در دولت تدبیر و امید را، به عنوان برگ زرینی از تاریخ کشور و ترکمن صحرا یاد نمودیم و با هم آن را ورق زدیم و در صفحات سفید تاریخ نوشتیم :
یکی برای همه، همه برای یکی
که این درمان دردهاست!.. اما ...
در اینجا باید اعلام نمایم که آراء ترکمن صحرا به حضرتعالی بالغ بر ۸۰ درصد بوده که حائز رتبه اول کشور می باشد.
حقیقتأ، این ملت مستحق حقوق مدنی، سیاسی و اجتماعی از جمله حق بهره مندی از عدالت اجتماعی و حقوق شهروند درجه یک نیز می باشند.
اکنون این آراء نشان می دهد که جامعه ترکمن صحرا چشم امید به مقام معظم رهبری و حضرتعالی و دولت تدبیر و امید دارند.
نگذارید که این امید مردم به یأس و ناامیدی تبدیل شود، زیرا کسی که حقوقش را پایمال شده می بیند، انگیزه ای برای مشارکت سیاسی آگاهانه در خود احساس نمی کند.
در خصوص وضعیت استان گلستان باید عرض نمائیم که عدم تغییرات مؤثر در زمینه ی توسعه ی اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی منجر به ناکارآمدی دستگاه ها، توقف قطار رشد و توسعه ی استان، بی سرانجامی طرح های توسعه ای کلان همچون منطقه آزاد و گردشگری، صنایع بزرگ و کوچک، سرمایه گذاری ها، جذب بودجه و ... و به تبع آن دلسردی مردم شریف خطه سرسبز اما محروم گلستان و ترکمن صحرا شده است، که تغییر در مدیریت عالی استان را می طلبد. زیرا با دمیده شدن تجربه و تخصص و شایستگی و توانایی و رعایت برابری و مساوات در آن جایگاه قطعأ در مجموعه دستگاه های زیر مجموعه نیز تاثیرگذار خواهد بود و امیدی نو خلق خواهد شد.
مجمع همدلان توسعه گلستان به عنوان یک تشکل سیاسی واحد در استان گلستان و ترکمن صحرا، بدینوسیله حمایت خود را از انتصاب یک استاندار بومی توانمند و کارآمد با توجه به برنامه های راهبردی دولت تدبیر و امید و نظام مقدس اسلامی اعلام می نماید.
در این زمینه، با اعتماد به یک ایرانی مسلمان ترکمن، تابوی چهل ساله را بشکنید تا مشارکت جامعهٔ ترکمن صحرا را در امور ملی و کشوری فراهم نمایید.
در پایان ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای دولت تدبیر و امید در انتظار اقدام عاجل و مقتضی  حضرتعالی در تعیین وضعیت مدیریت استان گلستان هستیم.
امید است نوشدارویی پس از مرگ سهراب نباشد. ان شاءالله

عبدالغفار رادمهر
دبیر مجمع همدلان توسعه گلستان
و شورای مرکزی مجمع همدلان

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104