×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

 

726530_353.jpg

✍ تورکمنیا _ بۇکه‌لک:

✅ کی گفته زندگی کردن با یک میلیون و پانصد هزارتومان حقوق ماهیانه سخته ؟ هیچم سخت نیست !

✅ حتی با کمتر از آن هم میشه زندگی کرد ! فقط شرایطی لازم دارد ! شرایطش هم خیلی سخت نیست، ففط کافیست جلو چند اتفاق ساده را بگیرید که عبارتند از :
1⃣ -اصلاً مریض نشید ! چرا بیخودی مریض بشیم که هزینه درمان و مداوا برامون داشته باشه !

2⃣ -اصلاً تصادف نکنید ! چون این کار  هزینه داره.

3⃣ - اصلاُ بچه دار نشید که خدای نکرده بزرگ بشن برن مدرسه ودانشگاه درس بخونن و بعدشم بخوان اردواج کنن و بچه دار بشن و... خرجهای الکی  !

4⃣ -هیچوقت مهمان دعوت نکنید ! آخه این چه کاریه که دوست و فامیل بیان خونه آدم که بعدشم ما بریم خونه اونا که برای دو طرف بار مالی داشته باشه !؟

5⃣ -هرگز به مسافرت نروید ! چیه این مسافرت !؟ بیخودی خرج مسافرخانه و... را بدی تازه سوغاتی هم که باید بگیری اینها اگر هزینه نیست پس چیه !؟

6⃣ -تلویزیون نخرید!  تلویزیون بخرید که شبکه چهار تماشا کنید که چی بشه !؟
 خدارا شکر برنامه نودو که تحریم و «حالا خورشید»را هم تهدید کردن که اگر بخواد رشید بمونه از این کارا نکنه  ! چقدر خوب شد ! انگیزه برای خریدن تلویزیون و خرج اضافی درصد بالایی ، پایین آمد !

7⃣ -یخچال هم نخرید ! هم بار مالی داره هم اینکه  خوردن مواد سرد برای سلامتتان خوب نیست. خُب، اگه خوب نیست نخرید دیگه !  در یک کلام کلاً وسایل برقی را بی خیال بشید ! بار مالی داره .

8⃣ -لامپ روشن نکنید ! مخصوصاً شبها ! خداوند شب را تاریک آفریده و ما نباید برعلیه آن اقدام کنیم ! تازه پزشکا میگن تاریکی برای چشم هم خوبه !

✅ حالا ممکنه یه چیزهای دیگه یاد شما افتاده باشه ولی آنچه که من فعلاُ کشف کردم همینها بود ! «اگر» این چند کار ساده را انجام دهید با یک میلیون حقوق حتی کمتر از آن می توانید  شاهانه زندگی کنید .

✅ خلاصه کلام اینه که سعی کنید در «اگر» بنشینید . شاعر بیخود گفته : «در اگر نتوان نشست» ! این شاعران «يَتَّبِعُهُمُ الْغَاوُونَ» مگر بار مالی حالیشانه !؟

کانال سایت تورکمنیا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104