×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

 

tanznameh.jpg

طنزنویس تورکمنیا: در بعضی اخبار و روایات آمده بوده است: شخصی به نام امان دوردی آخوند کوچک نژاد که احتمالا در بین تورکمنها خیلی آدم معروفی هست چون "میزان" از بین اینهمه عالم و آدم که در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی  "شرکت داده شده اند" یکراست رفته است سراغ ایشان و از آنجا که مراسم عزاداری محرم و اربعین  وشکل برگزاری آن از "وجوه اشتراک" همه مسلمین است و طبیعی است که باید روی "وجوه افتراق" مسلمین انگشت نگذاشت، در این مورد این احتمالا عالم معروف ناشناخته گفته بوده است: با استقبال و تکریمی که در راهپیمایی اربعین حسینی از اهل تسنن شد تصمیم گرفتیم که سال بعد موکب برای میزبانی عزاداران حسینی برپا کنیم . " ایشان که احتمالا رابطه خوبی هم با کمیته امداد کلاله دارد و اهل روستای اوقچی این شهرستان می باشند "اضافه فرموده اند":

 "  مردم ترکمن صجرا هر چه دارند از اهل بیت دارند و بعد از خدا همه امیدشان به اهل بیت است . "
درحمایت از معروفیت این شخص که شاید کمی تا قسمتی احتمالا، بدون هیچ چشمداشتی این حرف ها را زده و بدون کمک کمیته امداد هم در پی ایجاد موکب عزاداری در بین تورکمنها واهل سنت منطقهء خودش  گردیده و اگر "استقبال وتکریم" بیشتری شد، در تمام  تورکمنصحرا این "عَلَم" را سرپا خواهند نمود، ما هم اعلام می نمائیم:

از آنجا که استقبال وتکریم خیلی خوب است وما تا کنون نمی دانستیم ، حالا که فهمیدیم خیلی خوب شد. ما به بچه هایمان گفته ایم زنجیر هم تهیه کنند برای "زنجیر زدن"،چون زنجیر زدن بچه ها هم احتمالا با استقبال و تکریم روبرو می شود پس هر چیزی که با استقبال وتکریم روبرو می شود خوب است و ما باید "آن کار" را بکنیم . از مسئولین محترم هم تقاضا داریم از این آخوند های "استقبال شناس و تکریم دوست" از روستاها باز هم بیشتر پیدا کنند و به ما معرفی کنند تا از آنها بیشتر چیز یاد بگیریم.
فقط خواهشمندیم معنی موکب را هم به ما یاد بدهند و بگویند چطور می شود کارهای دیگر هم کرد که مورد استقبال وتکریم قرار گرفت چون برای ما فقیر بیچاره ها بعد از کمیتهء امداد در دنیا هیچ چیز بهتر از استقبال وتکریم نیست. والبته یک موقع فکر نکنید بعد از خدا چشم امید ما به کمیتهء امداد است بلکه چشم امید ما به اهل بیت است.

از این فرد بادانش که به ما یاد می دهد هرچه داریم از اهل بیت است و از کس دیگر نداریم خیلی تشکر می نمائیم. از اهل بیت هم که همه چیزمان از آنهاست و خودمان از خودمان هیچ چیز نداریم تشکر می کنیم. این آدمها که به ما یاد می دهند باید همهء سیب ها را در سبد خدا نگذاریم و بعد از خدا اهل بیت را هم داشته باشیم تا همهء امیدمان بعد از این که خدا نا امیدمان کرد ، به آنها باشد تا کارمان را درست کنند خیلی خوب هستند. چون که به ما یاد می دهتد همیشه باید حداقل به دوجا چشم امید بست.وابستگی به یک جا از یک آدم باهوش بعید است چون ممکن است مورد استقبال و تکریم واقع نشود. در پایان از این نوع آدم ها که به دنبال کسب شهرت و مال ومنال دنیا وکمیته امداد نیستند و هرچه هم به آنها بگویند"مانقورت" ناراحت نمی شوند کمال تشکر را داریم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104