تورکمنیا: ناصر توسلی نیا: سایت تورکمنیا  از روز 23مرداد  1394 فعالیت خود را آغاز نموده وتا اوایل سال 1395 فعال بود اما حدود یکسال فعالیت خود را متوقف نمود تا این که دورباره از اول مرداد 1396 با کادر جدید هیات نویسندگان دوباره به فعالیت عادی خود بازگشت.

ادامه مطلب...تورکمنیا: دبی که رکورددار بلندترین ساختمان جهان است قصد دارد رکورد جدیدی برجا بگذارد. برج جدید دبی دارای چند باغ و بالکن‌های شیشه‌ای معلق و فروشگاه خواهد بود و طراح آن یک معمار و هنرمند برجسته اسپانیایی-سوئیسی است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: تحقیقات علمی نشان می‌دهد که ماجراجویی جنسی اجداد ما، هومو ساپینس‌ها، بسیار بیشتر از آن چیزی است که پیشتر  تصور می‌شد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: وزارت دادگستری آمریکا می گوید که اف‌بی‌آی بدون کمک شرکت اپل موفق به شکستن قفل آی‌فون رضوان فاروق، عامل کشتار سن برناردینوی کالیفرنیا، شده و پرونده حقوقی در این زمینه را پس گرفته است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: ساعاتی پس از آنکه نیروهای سوری پالمیرا را از گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) پس گرفتند، تصاویر تازه ای از این محوطه باستانی منتشر شده است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا: شرکت بریتانیایی نظرسنجی "QS" لیست بهترین شهرهای دانشجویی دنیا برای سال ۲۰۱۶ را معرفی کرده است. به گزارش "QS" عواملی همچون رتبه دانشگاه، امکانات دانشجویی، ارزانی، امکانات تفریحی باعث می‌شوند تا بعضی شهرها از محبوبیت بیشتری در میان دانشجویان برخوردار باشند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: گروهی از دانشمندان بین‌المللی گونه‌ای جدید از دایناسور تیراناسور را شناسایی کرده‌ و آن را تیمورلنگی بِه‌گوش (Timurlengia euotica) نام گذاشته‌اند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: پس از تلاش‌های گسترده در ماه‌های اخیر بالاخره تصاویر سه‌بعدی برخی از مهم‌ترین گنجینه‌های باستانی سوریه از روز سه‌شنبه ۱۵ مارس، ۲۵ اسفند، به صورت آنلاین منتشر خواهند شد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: محدوده استان گلستان که در گذشته همین محدوده با نام های هیرکان، ورکان و گرگان معروف بوده، از دیرباز مورد توجه اقوام  و حکومت های مختلف قرار داشته و به همین دلیل آثار تاریخی فراوانی را در دل خود جای داده است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: شبکه اجتماعی فیسبوک حدود یک و نیم میلیارد عضو در سراسر جهان دارد، اما به گفته یک کارشناس آمار، شمار مردگان آن تا سال ۲۰۹۸ میلادی از شمار اعضای زنده آن فراتر خواهد رفت.

ادامه مطلب...تورکمنیا: وزارت دفاع آمریکا به منظور آزمایش میزان قدرت شبکه اطلاعاتی‌اش، از هکرهای آمریکایی خواست به سایتش حمله سایبری کنند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: جمله‌ی «هنوز در حرکت است» عبارتی است که گفته می‌شود گالیله، فیزیک‌دان، ریاضی‌دان و فیلسوف ایتالیایی در سال ۱۶۳۶ میلادی در دادگاه تفتیش عقاید خود بر زبان آورد. البته هیچ مدرک متقن و موثقی از این‌که گالیله این سخنان را در دادگاه بر زبان آورده باشد وجود ندارد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: دانشمندان آمریکایی موفق به رصد امواج گرانشی شده‌اند، کشفی که به گفته این دانشمندان منجر به شناخت بهتر عالم می‌شود.

ادامه مطلب...تورکمنیا: خبرها از نهایی شدن قرارداد ایران با پژوی فرانسه حکایت دارد که پس از امضای آن کار مشارکتی دو شرکت ایرانی و فرانسوی آغاز شود.

ادامه مطلب...تورکمنیا: خراسان‌شمالی دارای حدود یک هزار سر اسب اصیل تورکمن است و سال‌هاست که مسئولان استانی وجود این گونه حیوانی را به عنوان یک مزیت اقتصادی برای رشد و توسعه استان بیان می‌کنند اما بعد از گذشت سال‌ها هنوز صنعت اسب جایگاه واقعی خود را در این استان پیدا نکرده است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: از ابتدای تاریخ ثبت‌شده، انسان‌ها در خصوص چیستی،‌ چرایی،‌ عملکرد و معنای خواب‌هایی که می‌دیدند، نظریه‌پردازی کرده‌اند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: دانشمندان موفق به شناسایی ژن‌های عامل پیری و طول عمر شده‌اند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: نوجوانان زیر ۱۶ سال کشورهای اروپایی تا پایان هفته جاری ممکن است از استفاده از فیسبوک، اینستاگرام، ایمیل و سایر شبکه‌های اجتماعی منع شوند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: بر اساس نتایج یک پژوهش، افرادی که ذهنشان سریع‌تر به مسائل واکنش نشان می‌دهد، می‌توانند به سادگی مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهند. نقش ناچیز هوش این افراد در میزان "کاریزمای" آن‌ها پژوهشگران را شگفت‌زده کرده است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: روانشناسان می‌گویند پاسخ شما به این سوال می‌تواند حاکی از دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی شما باشد.

مطالب سایت در یک نگاه

 طراحی سایت نوین وب گستر