ادامه مطلب...

 


تورکمنیا- دکتر امید کوکبی: همونطور که انتظارش میرفت جایزه نوبل فیزیک امسال به سه فیزیکدانانی داده شد که تو کشف امواج گرانشی نقش عمده رو داشتن: رِینر وایس، بَری باریش و کیپ ثورن این سه فیزیکدان آمریکایی تونستن دقیقا بعد از صد سال از پیش بینی اینشتین، با مشارکت تو ساخت و استفاده از تداخل سنج لیزری امواج گرانشی و یا به اختصار لیگو وجود امواج گرانشی رو اثبات کنن.

ادامه مطلب...


کره شمالی به ادعای خودش دومین آزمایش بمب هیدروژنی را انجام داده است. بمب هیدروژنی چیست و چه تفاوت‌هایی با بمب اتمی معمولی دارد؟

 
اولین آزمایش بمب هیدروژنی توسط آمریکا، اول نوامبر ۱۹۵۲، جزیره مارشال در اقیانوس آرام بر خلاف بمب اتمی معمولی که بخش بزرگی از نیروی ویرانگر خود را از شکاف هسته‌ی اورانیوم یا پلوتونیوم به دست می‌آورد، بمب هیدروژنی این کار را از طریق ادغام هسته‌های عنصر هیدروژن انجام می‌دهد.

ادامه مطلب...

تورکمنیا: به گزارش تورکمنیا و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد رشته پرستاری در واحد گنبد دانشگاه آزاد اسلامی برای ترم مهرماه امسال دانشجو می پذیرد. متن اعلامیه دانشگاه آزاد واحد گنبد به شرح ذیل است:

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر امید کوکبی:صرفا برای گرفتن مدرک میخواین برین دانشگاه وقتتون رو تلف نکنین و این مطلب رو ادامه ندین. ولی اگر قصد دارین انتخاب بهتری داشته باشین به این نکات توجه کنین:

ادامه مطلب...

موجوداتی هستند که حتی اگر آنها را در آب بجوشانید، در دمای انجماد قرار دهید یا با بارانی از رادیواکتیو بمبارانشان کنید، چنان جان سخت هستند که اتفاقی برایشان نمی‌افتد و همچنان زنده می‌مانند!

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر امید کوکبی: یادگیری هندسه مدتهاست که از نظام آموزشی ما رخت بربسته و کمتر دانش‌آموز یا دانشجویی پیدا میشود که با لذت از وجود مباحثی به اسم هندسه و از شعفی که از کلنجار رفتن با معماهای هندسه داشته و دارد، صحبت کند.

 

 

تورکمنیا: ناصر توسلی نیا: سایت تورکمنیا  از روز 23مرداد  1394 فعالیت خود را آغاز نموده وتا اوایل سال 1395 فعال بود اما حدود یکسال فعالیت خود را متوقف نمود تا این که دورباره از اول مرداد 1396 با کادر جدید هیات نویسندگان دوباره به فعالیت عادی خود بازگشت.

ادامه مطلب...تورکمنیا: دبی که رکورددار بلندترین ساختمان جهان است قصد دارد رکورد جدیدی برجا بگذارد. برج جدید دبی دارای چند باغ و بالکن‌های شیشه‌ای معلق و فروشگاه خواهد بود و طراح آن یک معمار و هنرمند برجسته اسپانیایی-سوئیسی است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: تحقیقات علمی نشان می‌دهد که ماجراجویی جنسی اجداد ما، هومو ساپینس‌ها، بسیار بیشتر از آن چیزی است که پیشتر  تصور می‌شد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: وزارت دادگستری آمریکا می گوید که اف‌بی‌آی بدون کمک شرکت اپل موفق به شکستن قفل آی‌فون رضوان فاروق، عامل کشتار سن برناردینوی کالیفرنیا، شده و پرونده حقوقی در این زمینه را پس گرفته است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: ساعاتی پس از آنکه نیروهای سوری پالمیرا را از گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) پس گرفتند، تصاویر تازه ای از این محوطه باستانی منتشر شده است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا: شرکت بریتانیایی نظرسنجی "QS" لیست بهترین شهرهای دانشجویی دنیا برای سال ۲۰۱۶ را معرفی کرده است. به گزارش "QS" عواملی همچون رتبه دانشگاه، امکانات دانشجویی، ارزانی، امکانات تفریحی باعث می‌شوند تا بعضی شهرها از محبوبیت بیشتری در میان دانشجویان برخوردار باشند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: گروهی از دانشمندان بین‌المللی گونه‌ای جدید از دایناسور تیراناسور را شناسایی کرده‌ و آن را تیمورلنگی بِه‌گوش (Timurlengia euotica) نام گذاشته‌اند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: پس از تلاش‌های گسترده در ماه‌های اخیر بالاخره تصاویر سه‌بعدی برخی از مهم‌ترین گنجینه‌های باستانی سوریه از روز سه‌شنبه ۱۵ مارس، ۲۵ اسفند، به صورت آنلاین منتشر خواهند شد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: محدوده استان گلستان که در گذشته همین محدوده با نام های هیرکان، ورکان و گرگان معروف بوده، از دیرباز مورد توجه اقوام  و حکومت های مختلف قرار داشته و به همین دلیل آثار تاریخی فراوانی را در دل خود جای داده است.

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104