تورکمنیا- مراد قربانی: این عادلانه نیست.....

صلاح الدین آخوند گوکلان


تمام چیزی که انتظار دارم،ا هرچقدر نزدیک تر میشدم با صحنه های عجیب تری مواجه می گشتم.
دوروحانی ترکمن در ورودی اتاق پذیرایی یک مسجد شیک، مدرن و بزرگ بر روی پله ها به جای دست دادن، انتظار دستبوسی، یکی یکی اقبالیون را به آغوش میکشند و برشانه های خادمین وحدت گوکلان دشت بوسه یی حواله میکنند و حالا مگر میشود با نامی غیر از این صدایش کنی،
"" حضرت صلاح جان تاقصیر """

ادامه مطلب...تورکمنیا- محمود مرادی:  در تصویر روز افتتاحیه عملیات سنگ فرش خیابان های بافت تاریخی شهر گمیش تپه

ادامه مطلب...تورکمنیا- مطلب زیر را نظر محمد ( هوشنگ ) گل محمدی در گروه تلگرامی فراغی به اشتراک گذاشت: خواندن خبر پیشنهاد تغییر روز بزرگداشت مختومقلی فراغی از آخرین جمعه اردیبهشت به هفته اول آن ماه که در سایت دانشجویان ترکمن به نقل از اولکامیز، برای بسیاری از علاقمندان به بزرگداشت شاعر بزرگ ترکمن مختومقلی فراغی نا باورانه می نمود لذا بر آن شدم با پاسخگویی به دلایل پیشنهادی ارائه شده، نظر خویش را بیان کرده باشم:

ادامه مطلب...تورکمنیا- رحمان قره باش: مدیریت ارشد استان درهماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری استان، تالش بسیار زیادی ارتقای تعداد مسافران ورودی به استان دارند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: سرخی روز پاورچین پاورچین رو به سیاهی می رفت.

ادامه مطلب...تورکمنیا- غفور سخائی: بحث نامگذاری تورکمنی وتوجیه کردن ثبت احوال هم در نوع خودش جالب است یکی ازدوستانم برای گرفتن شناسنامه برای نورسیده اش مراجعه می کنه به اداره ثبت احوال می پرسند اسم نوزاد جیه ؟ میگه "آرقا داغ".

ادامه مطلب...

تورکمنیا: دهکده سنتی - گردشگری آق قلا امسال نیز همانند سال گذشته در مکان سابق آن واقع در سه راهی کمربندی جاده آق قلا به سمت مرز اینچه برون برگزار گردید.

ادامه مطلب...تورکمنیا: موزه مردم شناسی شهر مرزی گمیشان در شمال غرب استان گلستان، گردشگران و میهمانان نوروزی را به مرور فرهنگ، هنر و آداب و سنن تورکمن های ساکن در این استان فرا می خواند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) ، بیست‌ویکم مارس را در تقویم خود به عنوان روز جهانی عید نوروز به رسمیت شناخت و در تقویم جا داد.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- قربان محمد پالیز: در فاصله 2 کیلومتری شمال شرقی روستای سقرتپه ( از توابع بخش گلدشت شهرستان گمیشان) تپه باستانی و طبیعی غارنی یارئق  قرار دارد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: حضور قومیت‌های مختلف با فرهنگ‌های متنوع، هم‌نشینی جذاب و در خور تحسینی را برای اقوام مختلف خراسان‌شمالی به وجود آورده به طوریکه این هم‌نشینی موجب شده تا این استان با نام "گنجینه فرهنگ و معرفت‌ها" معرفی شود.

ادامه مطلب...تورکمنیا:  عضو شورای شهر آق قلا از ایجاد دهکده سنتی- گردشگری تورکمن ها در این شهرستان و پیش فروش دکه های آن خبر داد.

ادامه مطلب...تورکمنیا: روز جهانی زنان که در گذشته روز جهانی زنان کارگر نامیده می‌شد بزرگداشتی است که هر ساله در روز ۸ مارس برگزار می‌شود.این روز، روز بزرگِ برپایی جشن‌هایی برای زنان در کل جهان است.

ادامه مطلب...تورکمنیا- بهزاد گلچشمه: برای ما گنبدی ها برج قابوس خیلی بیشتر از بزرگترین برج آجری دنیاست. این مکان نماد شهر و نماد تورکمن صحراست.

ادامه مطلب...تورکمنیا؛سرگی دِمیدوفترجمه از رحیم کاکایی: درختان، همانند پاره‌ای دیگر موضوعات بی جان طبیعت، جهان نباتات و حیوانات تورکمنیستان، جای مهمی‌را در افسانه‌ها و باورهای تورکمنها که از دوران پیش از اسلام حفظ شدند، اشغال می‌‌کنند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: داریوش ارجمند در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گلستان خطاب به آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: اصلاً دوست نداشتم در سریال مختارنامه بازی کنم.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- آیتکین عطاخانی: قربان ناظار عزیزوف۱۹۷۵م-۱۹۴۰م.یکی از مشهورترین هسته های شعر و اندیشه و عصاره اعتبار شعر و سخن تورکمن و دارنده نشان ادبی ماغتئمغولی پئراغی است؛

ادامه مطلب...تورکمنیا-ناصر توسلی:  دوشنبه 10 اسفند برابر با 1 مارس تولد شاعر نسل دیروز، امروز و فردا، زنده یاد قوربان ناظار عزیزوف (1975-1940) بود.

ادامه مطلب...تورکمنیا : یکشنبه 21 فوریه ـ2 اسفند روز بین‌المللی زبان مادری می باشد. این روز از طرف یونسکو به عنوان روز جهانی زبان مادری نامگذاری شده‌است. نامگذاری این روز در کنفرانس عمومی یونسکو در سال ۱۹۹۹ به منظور کمک به تنوع زبانی و فرهنگی انجام شده‌است.

ادامه مطلب...تورکمنیا: سردار آزمون در عین جوانی نشان داده که در کارهای خیریه مثل بزرگان عمل می‌کند.

مطالب سایت در یک نگاه

 طراحی سایت نوین وب گستر