ادامه مطلب...

از کلیهء شهروندان گلستانی، روشنفکران و علاقمندان به سایت تورکمنیا دعوت می کنیم برای درجریان قرار گرفتن هرچه سریعتر و دسترسی راحت تر به مطالب واخبار سایت به کانال تلگرامی ما بپیوندند.

ادامه مطلب...

تورکمنیا: صدیقه جاذبی- تشکیلات یاشولی‌ها دقیقا در سال 91 و در انتخابات سال 92 بود که به صورت رسمی پایه‌گذاری شد. در واقع مقوله‌ی یاشولی‌گری در انتخابات دور اول شورا با یک ساختار کدخدامنشی و با مشارکت چند نفر تشکیل شد. در آنجا یاشولی‌ها تشکیلات نداشتند و فقط وظیفه‌ی نظارت و مشروعیت بخشیدن به لیست ائتلاف 7 را داشتند. همگی قسم خورده بودند که هیچ کاندیدی در آستین ندارند و در آینده هم قصد کاندیدا شدن نه برای مجلس ونه شورا را ندارند.  این حرکت موفق هم شد اما چون یاشولی‌های آن موقع روی تعهدشان پایبند نماندند مردم از آنها روی برگرداندند وعملا در دوره دوم و سوم کسی به حرف آنها گوش نکرد، به طوری که مسئله یاشولی‌گری به کلی منتفی ومنسوخ شد. اما در دور چهارم به همت تعدادی از فعالین با دادن فراخوان به گروه‌های موازی، طرح تشکیلات جدید و حلقه‌ای برای یاشولی گری ارائه و مورد استقبال واقع شد.

بهروز ایری: هر استان معمولاً دارای ادارات گمرک می باشد و این ادارات با توجه به موقعیت جغرافیایی استان میزبان دارای درجه اهمیت است. یعنی استانی که مرز مشترک با سایر کشورها را دارد بالطبع گمرکات معتبرتری خواهد داشت. استان ما گلستان نیز به دلیل هم مرز بودن با ترکمنستان پیرو این قاعده می باشد.

ادامه مطلب...

 

مژده به روشنفکران و دلسوزان برای توسعهء مادی ومعنوی ایران وگلستان

 

سایت تورکمنیا دوباره فعالیت خود را ،اینبار با کوله باری وزین تر از تجربه ودرس های گرفته شده از گذشته، با مدیریت و هیات تحریریه ئی قوی، که برای توسعه،آبادانی،عزت،همبستگی،وحدت، امنیت ، نظم،آزادی و آگاهی می نویسند، از سر می گیرد.

با تقدیر وتشکر از مدیریت سختکوش و تلاشگر سابق که سنگ بنای سایت تورکمنیا را با تمامی سختی و سفتی زمینهء کار رسانه ئی "متعهد ومستقل" پی ریزی کردند،

مطالب سایت در یک نگاه

 طراحی سایت نوین وب گستر