سیاسی

 

 

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا: دکتر سیدی مشاور عالی ومدیر برنامه ریزی نماینده مردم گنبد طی ارسال یک نامهء سرگشاده به استاندار جدید گلستان خواهان رفع تبعیض وتوجه بیشتر به توسعهء شمال استان و بویژه شهرستان  گنبدکاووس گردید. متن کامل نامهء دکتر سیدی به استاندار به شرح ذیل است:

ادامه مطلب...

تورکمنیا  :  عظیم  قرنجیک : * الف ) جامعه اهل سنت کشور ، برای اینکه در پازل قدرت سیاسی کشور ، سهمی داشته باشند ، باید به سلاح سازماندهی و تشکل یابی مجهز گردد .اهل سنت و در سطحی گسترده تر جوامع اقوام و مذاهب جز در سایه سازماندهی و تشکلی فراگیر ، با بهره گیری از توان نیروها ،  شخصیت ها و مراجع فراقومی خود ، نمی توانند به یک نیروی تاثیرگذار در صحنه و سپهر سیاست کشور تبدیل شوند .

 ادامه مطلب...
تورکمنیا:در روز پنجشنبه مورخ بیست وهفتم مهرماه تنی چند از علما ,نمایندگان ادوار واساتید دانشگاه در معیت حاج آقا درویشی اشرفی دیداری  با علما ومراجع  در شهرقم داشتند که لازم دانستم گزارش این سفررا به نظر دوستان برسانم.

ادامه مطلب... 

تورکمنیا- ایران ما برای همه اقوام است، کردها، لرها، عرب‌ها، ترکمن‌ها، ترک‌ها،بلوچ‌ها و سایر اقوام باید که سهمی عادلانه از قدرت، ثروت، توسعه، رسانه، منزلت و همه مواهب ارزانی‌شده به انسان ایرانی داشته باشند.

 


ادامه مطلب...

 


تورکمنیا- دانگ آتار ارجبی : گاهی بی آنکه بخواهی اتفاق می افتد و تو آماده نیستی اما یک حس ناآرام مثل بختک به جانت می افتد  که چه نشستی ؟برو و تو علی الرغم  میل باطنی قدم بر میداری در دلت وسوسه است .التهاب است . آن هم از جنس دیدار با بزرگان با جاده های ناآشنا  و آسمانی که میشناسی و نمی شناسی اش

 ادامه مطلب...

تورکمنیا :  حاج گلدی گرکز رئیس  اداره ورزش و جوانان  ا ق قلا  در مورد چرایی  انتقال  هفته  چهارم  کورس  اسبدوانی  به  گنبد  علی رغم   تمدید  دوهفته دیگر  کورس پاییزه  در اق قلا  به خبرنگار ما گفت : 

 

 
ادامه مطلب...
 
تورکمنیا :دولت دوازدهم در حال ثبت رکورد جهانی در زمینه نا امید کردن مردم است،  در واقع دولت با سرعت در حال راندن رای دهندگان و حامیان خویش است. همین که بتوان با گذشت چند ماه بعد از انتخابات وضعیت سیاسی و اجتماعی را به سوی ناامیدی و دلسرد کردن رای دهندگان کشاند، برای خودش رکودی به یاد ماندنی و البته هزینه‌ساز و به شدت مخرب برای امروز و فردای کشور است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا : بنابر گزارشهای دریافتی   جمعه  چند هفته گذشته  فردی غیر  بومی   با ادعادی  داشتن  سند مالکیت  هفتصد هکتار  از اراضی و مراتع  اطراف میدان سوار کاری  اق قلا   با اجاره  چندین  دستگاه  تراکتور   اقدام به شخم زنی  می کند که  بلافاصله  با اگاهی  یافتن   چوپانان  و  مردم از نیت  این فرد  مراتب  به نهاد های  ذیربط  گزارش می شود .

  ادامه مطلب...
تورکمنیا :  مشروح  گفتگوی  و پرسش و پاسخ صریح دکتر سارلی  محقق و نویسنده  ترکمن  در گروه  تلگرامی  فراغی //-دکتر سارلی :در این نشست نمی خواهیم صرفا به نقد برنامه های ترکمنی بپردازیم . چرا که بنده کما بیش بر مشکلات فراروی صدا و سیما و بویژه کارکنان شریف آن از جمله برو بچه های ترکمن بخوبی وافقم. بنابر این اگر مواردی از انتظارات و نواقص مطرح گردد حتما نباید به پای کارکنان این مجموعه نوشته شود.

 

 ادامه مطلب...

 

تورکمنیا- آ. گوکلانی:  نوع پوشاک هر منطقه معرف فرهنگ وهویت مردم یک قوم محسوب می شود. در این رابطه می توان به  نوع جنس، بافت، رنگ آمیزی پارچه ونقوش کار شده برروی لباس ها اشاره داشت که ارتباط مستقیمی با همدیگر دارند.  

ادامه مطلب...


تورکمنیا-عبدالغفار جمالزاده: نصف عمرم را به اصطلاح در دوره  طاغوت گذراندم و نصف بیشترش را هم دردوره جمهوری اسلامی - در دوره طاغوت خیلی چیزها - منظورم امکانات - نداشتیم . بیماری بود - گرسنگی بود - ستمی بنام ستم مضاعف - انهم بود - ولی ترکمن دوره طاغوت - نه به علت طاغوتی یا ایجاب دوره - بلکه به داشتن خوی شاهانه - عزت نفس داشت

ادامه مطلب...

تورکمنیا: نماینده جوان و خستگی ناپذیر شهرستان گنبدکاووس و داشلی برون در راستای پیگیری شبانه روزی مطالبات مردم حوزه انتخابیه اش این بار تصمیم به پیگیری حقوق کشاورزان شهرستان گنبدکاووس گرفته است. در اینخصوص یکی از اقدامات طیار از طریق صندوق بیمه کشاورزی صورت می گیرد که اخیرا نامه ئی برای اقدام عاجل به قائم مقام این صندوق ارسال شده که  به شرح ذیل می باشد:

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا: مهندس وحید دلیجه: جلسهء تشکیل هیات امنای دانشگاه پیام نور واحد آق قلا تشکیل شد.

 

ادامه مطلب...

 


تورکمنیا- مرتضی حقانی: سالهاست که این شخص محترم و متین بنا به وجود بی مهری ها و برخی مشکلات، کارتن خواب شده و پیاده رو خیابان احمدی جنوبی کلاله به محل زندگی او بدل شده است. دیدن چنین صحنه هایی دردآور است خصوصا که پای درد دل های او بشینی و او سفره دلش را در آلونک بی در و پیکر پیاده رو برایت باز کند

ادامه مطلب...



تورکمنیا: عصر روز شنبه پانزدهم مهرماه افراد شاخص گروههای فعال اجتماعی وانتخاباتی تورکمنصحرا با حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان دیدار نموده ومطالبات اهل سنت و شهروندان تورکمن را به استماع ایشان رسانیدند. دراین دیدار بیانیهء مشترک گروههای شرکت کننده که عمدتا از مجمع همدلان،مجمع تدبیر وامید ومجمع همفکری به اضافه جمعی از علما و شخصیت های مورد وثوق مردم تشکیل شده بود به شرح ذیل قرائت گردید و  نماینده محترم ولی فقیه نیز ضمن تائید همدلی خویش با شرکت کنندگان درجلسه وعدهء انجام تلاش برای تحقق عدالت درحق شهروندان تورکمن واهل سنت را دادند.

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104