سیاسی

معرفی کتاب

تاریخی

 

برای معرفی کالا وخدمات خود و حمایت از تورکمنیا به ما آگهی بدهید

info@turkmenia.ir

 

 

مطالب سایت در یک نگاه

 

 

🎤مصاحبه-تورکمنیا-با-یک-شهروند-آق-قلایی1  🔴تورکمنیا-مدتی است که توسط بعضی از فعالین مدنی وانتخاباتی موضوع تغییر فرماندار آق قلا موضوع بحث قرار داده می شود. با توجه به این که شما بعنوان یک شهروند آق قلائی ساکن آق قلا و فعال مدنی و رسانه ئی از نزدیک با معضلات مبتلابه شهروندان آق قلائی و شهرآق قلا آشنا و حتی درگیر هستید لطفا بفرمائید:
⭕️-سخنی-با-والدین-و-معلمان-دانش-آموزان-ابتدایی ✍ تورکمنیا _ آ  گوکلانی : ✅ بیماریهای فصلی نظیر آنفولانزا ، آبله مرغان  که واگیر دار هستند ، هرساله تعدادزیادی ازافراد جامعه را مبتلا می سازدوباعث بوجودآمدن مشکلات فراوانی درحوزه های مختلف خصوصا قسمت آموزش وپرورش ومدارس میشوند. لزوم توجه به این مساله ازلحاظ پیشگیری بسیارحایز اهمیت است.
نامهء-سرگشادهء-یکی-از-همشهریان-به-مسئولین،-درخصوص-عدم-رعایت-بهداشت-در-جوار-شهر-گنبد-کاووس تورکمنیا-سرویس اجتماعی:معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان گنبدنماینده شهرستان گنبد در مجلس شورای اسلامیبخشداری مرکزی شهرستان گنبدامام جمعه شهرستان گنبداداره بهداشت و درمان شهرستان گنبداداره محیط زیست شهرستان گنبدمدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گنبد کاووس
جلسه-هم-اندیشی-و-گفتمان-دوستانه-با-مهندس-عبدالرضا-چراغعلی،-سرپرست-معاونت-سیاسی-امنیتی-استانداری-گلستان-با-حفظ-سِمت-مدیر-کل-امور-اجتماعی   ✍ تورکمنیا _ وحید دلیجه :✅ در این جلسه یک ساعته که به تاریخ ۱۷ آذر ۹۷ با شرکت آقای وحید دلیجه و خانم کُر  در دفتر ایشان برگزار شد، برخی مطالبات اجتماعی  مردم استان به سمع و نظر ایشان رسید.
شرق-گلستان-نیازمند-اهتمام-جدی-در-تحول-کسب-و-کاری  🍀تورکمنیا- مراد قربانی: با نگاهی گذرا به دلایل توسعه نیافتگی و یا کمتر توسعه یافتگی شرق گلستان براحتی میتوان به یک نکته اساسی پی برد : در کنار عدم توسعه متوازن سیاسی اداری شرق گلستان نسبت به غرب استان، ایستایی توسعه اقتصادی برپایه کسب و کارهای بروز و زود بازده هم قابل توجه و تامل میباشد
شکایت-استانداری-گلستان-از-یک-رسانه-و-بیانیه-کانال-سایت-تورکمنیا✅ تورکمنیا: کشیش فریدریش گوستاف امیل مارتین نیمولر که یک مبارز ضد نازی بود زمانی در خصوص استیلای تدریجی وگام به گام  خفقان در آلمان هیتلری این جملات را نوشت: "اول سراغ کمونیست‌ها آمدند،سکوت کردم چون کمونیست نبودم. بعد سراغ سوسیالیست‌ها آمدند، سکوت کردم زیرا سوسیالیست نبودم. بعد سراغ یهودی‌ها آمدند، سکوت کردم چون یهودی نبودم. سراغ خودم که آمدند،دیگر کسی نمانده بود تا به اعتراض برآید".
رفيق-سراپا-كلك-روسيه  ⭕️ تورکمنیا:نحوه برخورد عربستان و روسیه با ایران در تاریخ خواهد ماند " اين سخنان كاظم پور اردبیلی نماینده ایران در سازمان اوپک ، در اعتراض به عربستان و روسیه است که با تحریم جدید نفت ایران توسط ترامپ با شوق زايدالوصفي در حال گرفتن سهم ایران در بازار نفت هستند . آمریکا هم از این دو کشور بابت جبران نفت ایران برای جلوگیری از افزایش قیمت صمیمانه تشکر کرده است !!!. زیرا تنها مانع بر سر راه موفقیت این تحریم بوجود آمدن کمبود نفت و به تبع افزایش قیمتها بود که به لطف رفیق همیشه کلک باز و نامرد ما روسیه با همکاری عربستان رفع شد !!!.
🔺پارتیتوکراسی-ملوک-الطوایفی-بخش-چهارم  اصولا ارتفاع با قدرت شنوائی رابطهء معکوس دارد. وقتی میرویم بالای کوه فشار هوا باعث می شود گوشهایمان بسته شود. وقتی هم یک نفر به قدرت می رسد و می رود آن بالا بالا ها،گوشهایش بسته می شود. صداها را درست نمی شنود،شاه هم تا وقتی آن بالا بود صدای اعتراضات را که داشت به انقلابات منجر می شد نمی شنید و فقط وقتی شنید که کشیده می شد پائین و نزدیک برخورد با زمین بود. رفت نشست متنی را که جلویش گذاشتند با خواری وذلت شروع کرد به خواندن که"من صدای انقلاب شما ملت ایران را شنیدم"ولی اکنون دیگر کسی صدای او را نمی شنید!
دکتر-سیدی-مشاور-ارشد-قرجه-طیار-نماینده-گنبد-استعفا-داد         دکتر سیدی مشاور ارشد قرجه طیار نماینده گنبد که سال گذشته از طرف ایشان به این سمت منصوب شده بود. طی ارسال نامه کوتاهی به آقای طیار از این سمت استعفا داد.✅ متن استعفای ایشان به این شرح می باشد:  
پارتیتوکراسی-ملوک-الطوایفی-سه-بخش-نخست         پارتیتو کراسی یعنی حزب سالاری،ملوک الطوایفی یعنی حاکمیت طایفه ها وعشیره ها که از مختصات جوامع غیر مدنی است. مرحوم دکتر معین آنرا "فرمانروایی مالکین بزرگ و سران هر منطقه بر رعایا و مردم آن منطقه" معنی کرده است. حالا چه اصراری است به انتخاب چنین واژهء غلیظ و شدادی؟عرض می کنم خدمتتان!
تعارف،حرص-وطمع-يااحتياج-؟  توركمنيا-ا.گوكلاني. علاوه براينكه مدتي است بيشتر فروشندگان قيمت هاي عجيب ودلبخواهي برروي محصولات موردعرضه ي خويش دربازارميگذارندوباعث نارضايتي مردم وايجادبي نظمي درجامعه ميشوندبرخي ديگرهم ازروي احتياج يابرعكس دندان گردي وقتي براي خريدبه ايشان مراجعه ميشودوسبدخريدكالا راپرميكني ...
شکوفه-های-شاندیز          بیش از یکسال از انتصاب جناب دکتر سید مناف هاشمی به سمت استانداری استان گلستان می گذرد. انتصابی که علیرغم تاکید مجمع نمایندگان استان روی گزینهء بومی  صورت گرفت و نقطهء عطف آن "تعامل ناگزیر"نمایندگان در جریان سناریوی "رستوران شاندیز جردن" بود.  
گزارش-تفصیلی-اولین-نشست-عبور-از-همقوم-گرائی-به-سوی-همشهری-گرائی تورکمنیا- مهندس منصور آتابای:  جلسه ای با پیشنهادتلگرامی دکترجلال الدین سیدی استاددانشگاه درروابط بین الملل ودعوت به منزل  آقای مهندس سیدمهدی کلاته درساعت۱۹:٣۰یکشنبه ۸ مهر۱۳۹۷ باموضوع منطقه آزاداینچه برون منعقدگردید.
چگونه-به-فرزندتان-کمک-کنید-تا-سال-تحصیلی-بی-دردسری-را-شروع-كند؟ 🔵تصور کنید چه احساسی خواهید داشت وقتی که فرزندتان را در مدرسه جدیدی ثبت نام کرده اید. احتمالا شما یا فرزندتان مقداری نگران مدرسه جدید هستید. به عنوان پدر و مادر او چه کمکی می توانید بدهید تا احساس اضطراب کمتری داشته باشند؟
نام-گرگان-باید-به-استرآباد-بازگردانده-شود بازخوانی یک مصاحبهء مهم: پژوهشگر تاریخ و فرهنگ گرگان معتقد است نام گرگان  باید به استرآباد بازگردانده شودتورکمنیا خبرگزاری مهر در روز یازدهم مهر سال گذشته (یکهزارو سیصدو نودوشش هجری شمسی) مصاحبهء جالبی با  آقای  علی بایزیدی پژوهشگر تاریخ منطقه انجام داده است که بنا بر اهمیت این دیدگاه و در سالگرد این مصاحبه ،توسط تورکمنیا بازنشر می گردد.
اگر-ما-فراموش-کردیم،-تاریخ-فراموش-نمی-کند تورکمنیا:  دکتر سیدی شخصیت تاثیر گذار اجتماعی و سیاسی منطقه بعد از ارسال نامه سرگشاده ئی که در آبانماه سال گذشته برای دکتر سید مناف هاشمی استاندار محترم گلستان فرستاد. دومین نامهء سرگشاده خود را نیز به تاریخ یازدهم اردیبهشت خطاب به آقای استاندار به رشته تحریر در آورده است. متن کامل این نامهء سرگشاده بسیار مهم وتاریخی  که حرف دل  وناگفته های شهروندان گنبدی است به شرح ذیل می باشد.
گزارشی-تحلیلی-از-پروژه-پتروشیمی-گلستان-و-ارائه-راهکارهایی-در-راستای-آن تورکمنیا-رحمان قره باش: ...آقای صادقلو استاندارسابق گلستان معتقد است: هیات مدیره پتروشیمی گلستان تکلیف پول های سهامداران را مشخص کنداستاندار گلستان با اشاره به جدیت دولت در پیگیری مطالبات ۹۴ هزار سهام دار پتروشیمی استان گفت: هیات مدیره این شرکت خصوصی (سهامی خاص) بجای فرافکنی و پرتاب کردن توپ به زمین دولت، پاسخگوی مردم باشد.حسن صادقلو افزود: متاسفانه هیات مدیره شرکت پتروشیمی گلستان هنوز گزارش رسمی به استانداری نداده است و استانداری به دلیل خصوصی بودن شرکت نمی تواند بصورت رسمی ورود کند اما در راستای مطالبات سهامداران، موضوع را با جدیت پیگیری می کند.
متن-کامل-ننگنامهء-تورکمانچای   تورکمنیا : با توجه به این که اخیرا ادعاهائی راجع به موقتی بودن آثار وتوافقات ارضی و سرحدات فیمابین دولت های وقت ایران و روسیه مطرح گردیده است، سایت تورکمنیا لازم دانست برای مزید اطلاع محققان و علاقمندان به این توافقنامه ئی که از دست دادن بخش بزرگی از سرحدات کشور عزیزمان ایران را در بر داشت و یکی از ننگنامه های تاسفبار اواخر دولت قاجار و بویژه فتحعلیخان بیمار بود را خدمت خوانندگان تورکمنیا منتشر نماید.متن کامل این قرارداد ننگین که به عهدنامهء تورکمانچای مشهور است چنین می باشد:
تلگرام-و-فرصت-های-شغلی-متصل-به-آن تورکمنیا- رویا سادات هاشمی: بحث فیلتر شدن تلگرام و کوچ اهالی فضای مجازی به پیام رسان های داخلی طی چند هفته گذشته به یکی ازمهمترین بحث های مردم در دنیای سایبری و حقیقی تبدیل شده است. به گونه ای که ماندن یا رفتن از آن محل گفتمان و مناظره گروه های مختلف است؛ اما در این بین چیزی که نقطه مشترک تفکرات گوناگون محسوب می‌شود این است که در حال حاضر نه فقط ایران که جامعه جهانی نیز قادر به انکار کردن عالم سایبر و فضای مجازی نیست این در حالی است که می شود ظهور دنیای اینترنت را در سبک زندگی مردم امروز یک انقلاب دانست.
شگردهای-شیطانی-آمریکا-برای-کنترل-رسانه-ئی-دنیا  تورکمنیا- مهندس شیخمان:🎩 سیاست – شنود آمریکاییآشنایی ام با مساله شنودهای اطلاعاتی از مکالمات تلفن همراه و همین طور کامپیوترها مربوط به سال  2010 بود. کمی بعد از بازگشتم به آمریکا. وقتی که موسسه تحقیقات و پژوهشی که در آن کار می کردم خواست تا جای ممکن از تلفن های Keypad (دکمه ای) به جای انواع لمسیِ آن استفاده کنیم.

گولکولوک

 

نظرات کاربران

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104